فارسی | English | ورود به سایت
- سه شنبه ٠٨ فروردين ١٤٠٢
لینک های مرتبط
حمایت کنندگان ما
$('#s3').cycle({   fx:   'fade',   speed: 'fast',   timeout: 0,   next:  '#next3',   prev:  '#prev3' });
عضویت در خبرنامه
صفحه اصلی > واحد تخصصي پستان > دلایل شایع مراجعات > پوسته پوسته شدن نوک پستان 

پوسته پوسته شدن نوک پستان:

در این مورد باید مشخص کرد که ضایعه یک طرفه است یا هر دو طرف درگیر است. درگیری دو طرفه بیشتر به نفع ضایعات خوش خیم است. سپس در معاینه باید مشخص شود ضایعه از نوک پستان شروع شده است و به هاله رسیده است یا اینکه ابتدا هاله را درگیر کرده است و سپس به نوک پستان رسیده است. به علاوه باید ببینیم آیا علامت دیگری از سرطان وجود دارد یا نه.

دو علت عمده برای پوسته پوسته شدن نوک پستان وجود دارد.

علت شایع تر وجود درماتیت یا همان اگزما است. نوک پستان در اثر حساسیت پوسته پوسته می شود. این حالت معمولا دو طرفه است. به علاوه درماتیت از هاله شروع می شود وسپس به نوک می رسد اما پوسته پوسته شدن ناشی از سرطان همواره از نوک پستان شروع می شود. وقتی درگیری کل نوک و هاله وجود دارد غیر ممکن است بتوانیم تعیین نماییم که ضایعه ابتدا از نوک شروع شده و سپس هاله را درگیر کرده است یا برعکس.

در هر صورت بر حسب سن بیمار تصویر برداری لازم تقاضا می شود. در صورتی که هیچ علامت دیگر سرطان در معاینه و تصویر برداری وجود نداشته باشد و شک بالینی ما هم به نفع سرطان نباشد می توان با استرویید موضعی بیمار را درمان کرد. به علاوه بیمار می بایست لباس زیر و بلوز نخی بپوشد تا حساسیت برطرف شود.

در صورتیکه در بررسی ها چیزی به نفع سرطان وجود داشته باشد می بایست بیمار مورد نمونه برداری قرار می گیرد. اما اگر معاینه و تصویر برداری چیزی را نشان ندهد یا بیمار به درمان اولیه پاسخ ندهد باید از پوست درگیر نمونه برداری کرد. نمونه برداری می تواند نمونه برداری پوست به روش جراحی باشد ولی بهتر است از بیوپسی پانچ با استفاده از دستگاه مخصوص استفاده نمودتا بدون جراحی یک نمونه از تمامی لایه های پوست نوک پستان برداشته شود .

< صفحه قبلي                                                                 صفحه بعدي >

بازدید کنندگان سایت :

1062398

|

بازدید کنندگان امروز :

86

|

بازدید کنندگان حاضر در سایت :

1

آدرس : انتهای خیابان گاندی شمالی پلاک 9 واحد 1 - تلفن و دورنگار: 88882457 - تلفن وقت دهي: 09101686140 ایمیل: info@tcbc.ir