فارسی | English | ورود به سایت
- سه شنبه ١١ بهمن ١٤٠١
لینک های مرتبط
حمایت کنندگان ما
$('#s3').cycle({   fx:   'fade',   speed: 'fast',   timeout: 0,   next:  '#next3',   prev:  '#prev3' });
عضویت در خبرنامه
صفحه اصلی > در رابطه با سرطان پستان > بازسازی پستان و قرینه سازی پستان مقابل 

بازسازی پستان و قرینه سازی پستان مقابل

بازسازی پستان ممکن است همزمان با ماستکتومی انجام گیرد یا اینکه به طور تاخیری بعد از اتمام کامل مراحل درمان انجام گیرد.

در صورتی که پستان مقابل بزرگ، افتاده یا آویزان باشد عاقلانه نیست که بخواهیم یک پستان بزرگ برای بیمار بسازیم. در این جور مواقع پستان مقابل کوچک شده و/ یا بالا کشیده می شود و سعی می کنیم تا آن را الگوی بازسازی قرار دهیم.

به عنوان یک اصل کلی هر زمان که تصور شود که بعد از عمل نیاز به انجام پرتو درمانی خواهد بود ترجیح می دهیم بازسازی را به طور تاخیری انجام دهیم زیرا پرتو درمانی اثرات مخرب به روی باز سازی دارد.

چه روش هایی برای بازسازی وجود دارد؟

انتخاب رو ش بازسازی وابسته به آناتومی بیمار دارد. در زنان لاغر با پستان های کوچک مشابه هیکل زنان در شرق دور (چین، ژاپن) به راحتی می توان بازسازی را با پروتز انجام داد و حتی پستان سالم بیمار را هم بزرگ کرد اما این کار در پستان های بزرگ قابل انجام نیست.

به علاوه در صورتی که بیمار پرتو درمانی دریافت کرده باشد امکان استفاده از پروتز به تنهایی نیست زیرا پوست رادیوتراپی شده قابلیت کشش برای پذیرش پروتز را ندارد و احتمال عوارض و باز شدن زخم و بیرون آمدن پروتز بسیار زیاد است.

برای باز سازی می توان از بافت خود بیمار استفاده نمود. دو فلاپ بسیار شایع در بازسازی پستان فلاپ لاتیسیموس LD flap or Latisimus Dorsi flap

و فلاپ شکمی یا TRAM flapاست که دومی می تواند به صورت فلاپ پایه دار یا فلاپ آزاد به کار رود. فلاپ آزاد نیازمند آناستوموز عروقی ظریف بوده و کار سخت و پیچیده ای است و تنها در مراکز خاص دنیا توسط جراحان پلاستیک انجام می گیرد. بر خلاف فلاپ پایه دار در این فلاپ نیازی به برداشت فاشیای جدار شکم نیست و لذا بر خلاف فلاپ پایه دار احتمال فتق به دنبال این فلاپ بسیار اندک است.

بر خلاف فلاپ TRAMکه حجم کافی را برای بازسازی پستان فراهم می کند، در اکثر موارد در استفاده از فلاپ لاتیسیموس نیاز به افزودن حجم با کارگذاری پروتز خواهد بود.

هر دو این فلاپ ها توسط جراحان پستان و جراحان پلاستیک قابل انجام است اما انجام آن ها توسط جراحان عمومی که هیچ آموزشی در این زمینه ندیده اند درست نمی باشد.

روش بسیار جدید در بازسازی پستان بازسازی بدون زخم جدید با استفاده از پیوند سلول های چربی است.Scarless breast reconstruction           در این روش ابتدا در یک تا چند مرحله با روش لیپوساکشن کم فشار چربی به روش استریل از بدن خود بیمار گرفته شده و به دنبال سانتریفوژ خونابه و روغن آن جدا شده و سلول های بنیادی چربی در محل ماستکتومی تزریق می شود.  با تامین بافت زیر جلدی در مرحله بعد حجم نهایی با استفده از پروتز تامین شده و پستان مقابل قرینه سازی می شود.

هنوز این روش به صورت روش استاندارد بازسازی پستان مطرح نیست اما انجمن جراحان پلاستیک امریکا در نوامبر 2009 مجوز استفاده از پیوند سلول های چربی در زیبایی و بازسازی پستان را داده است.

بازدید کنندگان سایت :

1047085

|

بازدید کنندگان امروز :

181

|

بازدید کنندگان حاضر در سایت :

1

آدرس : انتهای خیابان گاندی شمالی پلاک 9 واحد 1 - تلفن و دورنگار: 88882457 - تلفن وقت دهي: 09101686140 ایمیل: info@tcbc.ir