فارسی | English | ورود به سایت
- دوشنبه ١٤ آذر ١٤٠١
لینک های مرتبط
حمایت کنندگان ما
$('#s3').cycle({   fx:   'fade',   speed: 'fast',   timeout: 0,   next:  '#next3',   prev:  '#prev3' });
عضویت در خبرنامه
صفحه اصلی > در رابطه با سرطان پستان > درمان سيستمتيك > شيمي درماني > شیمی درمانی: چه بیماری کاندید انجام شیمی درمانی است؟ 

چه بیماری کاندید انجام شیمی درمانی است؟

هر گاه درگیری زیر بغل وجود داشته باشد معنایش این است که سلول سرطانی از محل اولیه خود حرکت کرده است. بنابراین بیشتر این بیماران نیاز به شیمی درمانی دارند.حالا اگر درگیری زیر بغل وجود نداشته باشد تصمیم گیری بر اساس اندازه و خصوصیات ضایعه اولیه است.

اگر ضایعه اولیه زیر 5 میلی متر باشد احتمال انتشار کلی خیلی کم است و نیازی به تجویز شیمی درمانی نیست.

در ضایعات بالای 1 سانتی متری مطابق مکتب امریکایی تجویز شیمی درمانی باعث افزایش میزان بقای بیمار می شود.

در صورت عدم درگیری زیر بغل تصمیم گیری برای تجویز شیمی درمانی در ضایعات بین 5 تا 10 میلی متر بر اساس خصوصیات تومور است. مثلا در فرد 35 ساله با خصوصیات سلولی بد بی شک شیمی درمانی توصیه می شود اما در خانم 55 ساله آن هم با تومور با مشخصات خوب شیمی درمانی توصیه نمی شود.

به ویژه در زمانی که درگیری زیر بغل وجود ندارد مهم است بدانیم گدام بیمار از افزودن شیمی درمانی در جهت کنترل بیماری بهره می برد.

برای این منظور دو روش جدید انکوتیپ DXو ماموپرینت Mammoprintبه بازار آماده است. هر دو این روش ها با ارزیابی سلول های تومور تعیین می کنند احتمال عود در 10 سال آینده چقدر است. اگر احتمال عود بالا باشد بیمار از شیمی درمانی بهره می برد وگرنه نیازی به انجام شیمی درمانی نیست. در بخش پاتولوؤی این دو روش به طور کامل توضیح داده می شود.

شیمی درمانی 6 تا 8 دوره است و به طور معمول هر 3 هفته یک بار تجویز می شود. بسته به نوع رژیم تجویز شده فاصله بین دوره های شیمی درمانی 2 تا 4 هفته است) پس کل دوره شیمی درمانی 3تا 6 ماه طول می کشد.

< صفحه قبلي                                                                                                                         صفحه بعدي >

بازدید کنندگان سایت :

1029341

|

بازدید کنندگان امروز :

9

|

بازدید کنندگان حاضر در سایت :

2

آدرس : انتهای خیابان گاندی شمالی پلاک 9 واحد 1 - تلفن و دورنگار: 88882457 - تلفن وقت دهي: 09101686140 ایمیل: info@tcbc.ir