فارسی | English | ورود به سایت
- دوشنبه ١٤ آذر ١٤٠١
لینک های مرتبط
حمایت کنندگان ما
$('#s3').cycle({   fx:   'fade',   speed: 'fast',   timeout: 0,   next:  '#next3',   prev:  '#prev3' });
عضویت در خبرنامه
صفحه اصلی > در رابطه با سرطان پستان > جايگاه جراحي و روش هاي محتلف جراحي در سرطان پستان > جراحي زيربغل > تخليه كامل زيربغل > تفاوت تخليه سطح 1 و 2 با تخليه كامل سطح 3 چيست؟ 

 

جراحی زیر بغل:

تفاوت تخلیه سطح 1و2 با تخلیه کامل تا سطح 3 چیست؟

اما به راستی چه تفاوتی میان تخلیه غدد لنفاوی سطح 1و2 با تخلیه کامل غدد لنفاوی تا سطح 3 وجود دارد؟ در سطح 3 تعداد معدود غدد لنفاوی وجود دارد. اگرچه در راهکار های استاندارد امریکایی قبل از این تاکید بر انجام تخلیه زیر بغل در سطح 1 و 2 با حداقل 10 عدد غده لنفاوی بود اما برخی از مکتب های اروپایی مثل گروه پروفسور ورونزی در انستیتو سرطان اروپا تاکید بر تخلیه کامل زیر بغل تا سطح 3 دارند.  از سال 2011 در راهکار بین المللی NCCNبر خلاف قبل تاکید شده است که در صورت وجود غدد لنفاوی مشکوک زیر بغل تخلیه کامل تا سطح 3 انجام گیرد. در حقیقت به نظر می رسد در درگیری شدید زیر بغل تخلیه کامل زیر بغل تا سطح 3 می تواند به کنترل موضعی بیماری کمک کند چون در تعداد قابل توجهی از بیماران در تخلیه غدد لنفاوی زیر بغل چند غده لنفاوی درگیر دیده می شود. هیچ مطالعه ای نشان نداده است که تفاوت معنا داری میان میزان بروز لنف ادم در تخلیه کامل تا سطح 3 با تخلیه محدود به سطح 1و2 وجود داشته باشد. در هر صورت اگر تخلیه سطح 3 انجام شود می بایست به طور جداگانه برای پاتولوژی فرستاده شود تا مشخص شود آیا غده لنفاوی درگیری در این ناحیه وجود داشته است یاخیر.

بازدید کنندگان سایت :

1029364

|

بازدید کنندگان امروز :

32

|

بازدید کنندگان حاضر در سایت :

1

آدرس : انتهای خیابان گاندی شمالی پلاک 9 واحد 1 - تلفن و دورنگار: 88882457 - تلفن وقت دهي: 09101686140 ایمیل: info@tcbc.ir