فارسی | English | ورود به سایت
- سه شنبه ٢٥ مرداد ١٤٠١
لینک های مرتبط
حمایت کنندگان ما
$('#s3').cycle({   fx:   'fade',   speed: 'fast',   timeout: 0,   next:  '#next3',   prev:  '#prev3' });
عضویت در خبرنامه
صفحه اصلی > در رابطه با سرطان پستان > جايگاه جراحي و روش هاي محتلف جراحي در سرطان پستان > جراحي زيربغل > تخليه كامل زيربغل > چه بيماري كانديد تخليه كامل زيربغل است؟ 

تخلیه کامل زیر بغل

چه بیماری کاندید تخلیه کامل زیر بغل است؟

تا این لحظه در صورتی که قبل از اقدام به جراحی با نمونه برداری سوزنی از غده لنفاوی مشکوک زیر بغل انتشار سرطان به زیر بغل اثبات شود نیاز به تخلیه زیر بغل در حین جراحی سرطان خواهد بود.

با وجود این که تخلیه زیر بغل از ابتدا جزیی از درمان سرطان پستان بوده است اما هنوز معلوم نیست تاثیر واقعی این کار در کنترل سرطان پستان و بقای بیمار چیست. در هر حال صرف نظر از نقش تخلیه زیر بغل در کنترل سرطان پستان اهمیت اصلی آن تعیین وجود یا عدم وجود گسترش بیماری به زیر بغل در طراحی برنامه درمان است. در دهه اول هزاره سوم نمونه برداری غده سانتینل جایگزین تخلیه زیر بغل برای مرحله بندی سرطان پستان و مبنای طراحی برنامه درمان شد. در صورتی که غده سانتینل درگیر باشد نیاز به تخلیه کامل زیر بغل وجود دارد. اگر در ارزیابی ابتدایی هم غده لنفاوی مشکوک باشد و در نمونه برداری انتشار سرطان به آن اثبات شده باشد نیاز به تخلیه زیر بغل وجود دارد.

عارضه مهم تخلیه زیر بغل لنف ادم است که می تواند طاقت فرسا بوده و باعث از کار افتادگی باشد به ویژه اگر دست مبتلا دست اصلی بیمار باشد. این عارضه در تخلیه زیر بغل به نسبت 1 به 10 دیده می شود. اگرچه عارضه لنف ادم در نمونه برداری زیر بغل هم دیده می شود اما میزان آن بسیار کمتر است.

بازدید کنندگان سایت :

1007324

|

بازدید کنندگان امروز :

357

|

بازدید کنندگان حاضر در سایت :

2

آدرس : انتهای خیابان گاندی شمالی پلاک 9 واحد 1 - تلفن و دورنگار: 88882457 - تلفن وقت دهي: 09101686140 ایمیل: info@tcbc.ir