فارسی | English | ورود به سایت
- سه شنبه ١١ بهمن ١٤٠١
لینک های مرتبط
حمایت کنندگان ما
$('#s3').cycle({   fx:   'fade',   speed: 'fast',   timeout: 0,   next:  '#next3',   prev:  '#prev3' });
عضویت در خبرنامه
صفحه اصلی > در رابطه با سرطان پستان > افتراق ضایعات خوش خیم از سرطان 

افتراق ضایعات خوش خیم از سرطان:

در صورت یافت توده در پستان چه باید کرد؟

-ضایعات قابل لمس

هر بیمار با مشاهده توده یا هر یافته غیرعادی می بایست به جراح مراجعه نماید. سایر افراد گروه پزشکی اعم از متخصص زنان و زایمان، پزشکان عمومی و ماماها می بایست درصورت مشاهده بیمار با توده پستان با تصویر برداری مناسب بیمار را به جراح ارجاع دهند.

هر بيمار با توده نيازمند انجام سونوگرافي پستان و زير بغل است تا مشخص شود توده جامد است يا كيست است و وضعيت غدد لنفاوي زير بغل چگونه است. در سن بالای 30 سال به علت احتمال وجود سرطان می بایست هم سونوگرافی هم ماموگرافی تشخیصی تقاضا شده و بیمار با تصویربرداری مناسب نزد جراح فرستاده شود تا درهمان جلسه اول تکلیف بیمار به لحاظ نیاز به پیگیری تنها یا اقدامات نمونه برداری مشخص شود.

-ضایعات غیرقابل لمس

این ضایعات در حین غربالگری کشف می شوند. بنابر این در معاینه یافته ای وجود ندارد. بر حسب تقسیم بندی BIRADSبیمار تحت پی گیری با تصویر برداری یا نمونه برداری قرار می گیرند. بدیهی است که در صورت لزوم نمونه برداری می بایست توسط رادیولوژیست و با هدایت سونوگرافی یا ماموگرافی انجام شود.

 

بازدید کنندگان سایت :

1047088

|

بازدید کنندگان امروز :

184

|

بازدید کنندگان حاضر در سایت :

2

آدرس : انتهای خیابان گاندی شمالی پلاک 9 واحد 1 - تلفن و دورنگار: 88882457 - تلفن وقت دهي: 09101686140 ایمیل: info@tcbc.ir