فارسی | English | ورود به سایت
- پنج شنبه ٠٩ تير ١٤٠١
لینک های مرتبط
حمایت کنندگان ما
$('#s3').cycle({   fx:   'fade',   speed: 'fast',   timeout: 0,   next:  '#next3',   prev:  '#prev3' });
عضویت در خبرنامه
صفحه اصلی > در رابطه با سرطان پستان > اهمیت سرطان پستان در ایران و جهان 

اهمیت سرطان پستان در جهان و ایران

به علت تغییرات فیزیولوژیک در طول زندگی از بدو تولد تا یائسگی، پستانها در معرض ضایعات مختلف قرار می گیرند.

رشد پستانها در زمان جنینی که در نوزاد پسر و دختر در چند هفته بعد از تولد دیده می شود، تغییرات بلوغ در دختران، تغییرات پستان در سیکل قاعدگی و در زمان حاملگی و شیردهی، تغییرات فرم و اندازه پستان با حاملگی، شیردهی، یائسگی و تغییرات وزن و افزایش اندازه پستانها در پسران جوان در زمان بلوغ و پیری، مصرف داروهای مختلف و نارسایی کبد، همه و همه از تغییرات بسیار شایع در پستان ها هستند که علت اصلی مراجعات افراد به پزشک به حساب می آیند.

کافیست که یادآوری کنیم که معمولاُ زنان نیمی از جمعیت هر کشور را تشکیل می دهند و به طور طبیعی هر کدام دارای دو پستان هستند. بنابر این مشخص می شود که به تعداد جمعیت هر کشور می تواند مشکلات پستان وجود داشته باشد.

سرطان پستان درصد کمی از بیماری های پستان را شامل می شود. بر خلاف ضایعات خوش خیم پستان که معمولاُ هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمی کنند، سرطان پستان در صورت عدم تشخیص و درمان می تواند باعث مرگ بیمار شود.

اهمیت سرطان پستان ماهیت خطرناک آن برای سلامت زنان جامعه است. لذا ضروری است جهت اجتناب از خطای تشخیص تمامی موارد بیماری های پستان توسط تیم تخصصی پستان مورد بررسی قرار گیرند. با این روش علاوه بر درمان بیماری های شایع پستان می توان موارد اندک سرطان را از خیل عظیم مراجعه شدگان با علائم مختلف پستان با حداقل هزینه و تهاجم به بیمار مطابق استانداردهای بین المللی تشخیص داد.

   ⇒ صفحه قبلي

بازدید کنندگان سایت :

998207

|

بازدید کنندگان امروز :

14

|

بازدید کنندگان حاضر در سایت :

1

آدرس : انتهای خیابان گاندی شمالی پلاک 9 واحد 1 - تلفن و دورنگار: 88882457 - تلفن وقت دهي: 09101686140 ایمیل: info@tcbc.ir